Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024: Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału gry pojedynczej kobiet, ale wygłosiła zabawny komentarz przeciwko Danielle Collins, który sprawił, że poczuła się rozgoryczona.

Iga Swiatek, Tennis, Paris Olympics 2024

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w Paryżu

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, pokonując Wang Xiyu w dwóch setach. (Pełna relacja z Igrzysk Olimpijskich | Więcej wiadomości o tenisie)

Świątek, która zdobyła cztery tytuły wielkoszlemowe na nawierzchni ziemskiej w Roland-Garros, kontynuowała swoją dominację we wtorek, wygrywając 6-3 6-4.

Wang rozpoczęła mecz pewnie, przesuwając numer jeden na świecie po korcie już na samym początku, ale Świątek odnalazła swój rytm, zdobywając decydującego break pointa w szóstym gemie, zanim dotarła do pierwszego seta.

Najwyżej rozstawiona zawodniczka zdołała znaleźć przełamanie w gemie otwarcia drugiego seta, ale ta przewaga okazała się trudna do utrzymania, ponieważ Wang natychmiast odrobiła straty, aby wygrać kolejne dwa gemy.

Świątek jednak przełamała rywalkę na prowadzenie 3:2 i utrzymała swój serwis w kolejnym gemie, ale Wang nadal wywierała presję, wygrywając kolejne dwa gemy i wyrównując stan meczu

.

Iga Swiatek advanced to the second round at the Olympic Games. - null

W dziewiątym gemie Polka znalazła kolejne przełamanie przy swoim serwisie i zdołała utrzymać się przy piłce i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału w stolicy Francji.

W kolejnej rundzie Świątek zmierzy się z Danielle Collins.

Data Debrief: Świątek walczy z natchnionym Wangiem

Podczas gdy wynik wyglądał komfortowo dla Świątek, na korcie Philippe-Chatrier był on daleki od tego.

W pierwszym secie Świątek miała 11 niewymuszonych błędów w porównaniu do ośmiu Wang, a także trafiła tylko dziewięć winnerów.

Jednak w gemie pełnym break pointów Świątek pokazała swoją bezlitosną passę, zamieniając cztery i broniąc sześć z ośmiu, z którymi się zmierzyła.