“Mam nadzieję, że przestanę płakać przed następnym meczem” – Iga Świątek i Chris Evert dziękują Celine Dion za wzruszający występ podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

Chris Evert i Iga Świątek niedawno nie szczędzili pochwał piosenkarce Celine Dion za jej występ podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. 33. edycja globalnych igrzysk rozpoczęła się 26 lipca wielką ceremonią, podczas której wystąpiły takie gwiazdy, jak Dion, Lady Gaga i Aya Nakamura.

Kanadyjska piosenkarka Dion zaśpiewała piosenkę legendarnej francuskiej piosenkarki Edith Piaf “Hymne A L’Amour” na szczycie wieży Eiffla, na tle pierścieni olimpijskich. Biorąc pod uwagę, że Dion podpisywała kontrakt ponownie po dwuletniej przerwie, wiele osób było poruszonych występem.

56-latka zrobiła sobie przerwę w karierze wokalnej, ponieważ zdiagnozowano u niej rzadką chorobę, zwaną syndromem sztywnej osoby, która atakuje układ nerwowy, mózg i rdzeń kręgowy.

Mrożące krew w żyłach wykonanie piosenki przez Dion poruszyło Igę Świątek i Chrisa Everta, którzy zabrali się do X (dawniej Twitter), aby pochwalić piosenkarkę.

Świątek, numer 1 na świecie, musiała opuścić ceremonię otwarcia, ponieważ 27 lipca miała swój mecz pierwszej rundy. Dogoniła ceremonię po meczu i nie szczędziła pochwał pod adresem występu Dion.

“Właśnie obejrzałem ceremonię otwarcia (wiem, zawsze się spóźniam z takimi rzeczami). Mam nadzieję, że przestanę płakać przed następnym meczem. Płomień, ostatnie chwile… Po prostu nie mogę. Jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek widziałam. Nie masz pojęcia, jak bardzo @celinedion inspirujesz” – napisała Świątek.

Z kolei Evert nazwała legendarnego piosenkarza “bohaterem”.

“Prawdziwym mistrzem/bohaterem/gwiazdą ceremonii otwarcia @Olympics był @celinedion zapierający dech w piersiach występ” – powiedziała Evert.
Iga Świątek zdecydowaną faworytką do zdobycia złota na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024

Iga Świątek na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024 (Źródło: Getty) © Dostarczone przez Sportskeeda Tennis

Iga Świątek jest faworytką do zdobycia złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, ponieważ impreza zostanie rozegrana na kortach ziemnych Rolanda Garrosa. To znajome tereny łowieckie dla Polaka, który zdobył tu cztery tytuły, z czego trzy przypadły mu w udziale jeden po drugim.

Świątek wygrała swój pierwszy mecz z Iriną Camelią Begu z Rumunii. Świetnie rozpoczęła mecz, wygrywając pierwszego seta 6:2. Drugi set okazał się jednak trudniejszy, ponieważ Begu walczyła o odrobienie strat i serwowanie na seta. Niezrażona tym Świątek pokazała swoje mistrzostwo na kortach ziemnych, odrabiając straty i ostatecznie wygrywając seta 7:5, kończąc mecz.

Numer 1 na świecie zagra następnie ze zwyciężczynią meczu pomiędzy Argentynantką Nadią Podoroską a Francuzką Diane Parry. W trzeciej rundzie mogłaby zmierzyć się z Lindą Noskową, a jej ćwierćfinałową przeciwniczką mogłaby być Jelena Ostapenko lub Danielle Collins.