IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W PARYŻU 2024: IGA ŚWIĄTEK WYSZŁA ZDEZORIENTOWANA PO OGNISTYM ĆWIERĆFINALE Z DANIELLE COLLINS – “DOŚĆ DZIWNE

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W PARYŻU 2024: IGA ŚWIĄTEK ZDEZORIENTOWANA PO OGNISTYM ĆWIERĆFINALE Z DANIELLE COLLINS – “DOŚĆ DZIWNA”

Danielle Collins najwyraźniej oskarżyła Igę Świątek o “fałszywość” i “nieszczerość” wobec kontuzji, która zmusiła ją do wycofania się z ćwierćfinału w Paryżu 2024. Numer 1 na świecie i Amerykanka były równe w zaciętym meczu, gdy Świątek zrobiła dłuższą przerwę w łazience pod koniec drugiego seta, aby przełamać rytm Collins. Collins wycofał się przy stanie 4-1 w trzeciej rundzie z powodu kontuzji.

Danielle Collins wydawała się oskarżać Igę Świątek o “fałszywość” i “nieszczerość” w związku z kontuzją, która zmusiła Amerykankę do wycofania się z ćwierćfinału Paryża 2024, który Świątek wygrała 6-1 2-6 4-1, podczas gdy w odpowiedzi Polka powiedziała, że cała sytuacja jest dla niej “dość dziwna”.
Collins zaoferowała swoją rękę w porażce 4-1 w decydującym trzecim secie na korcie Philippe-Chatrier, kiedy wydawało się, że Świątek szturmem wdarła się do ostatniej czwórki na korcie Roland-Garros.

Świątek rozgromiła rozstawioną z numerem ósmym rywalkę, wygrywając pierwszego seta 6:1 w zaledwie pół godziny, ale w drugim została zaskoczona przez odradzającą się Collins, która wyrównała stan meczu wynikiem 6:2 w drugim secie, dwukrotnie przełamując przy tym Świątek.
Collinsa o

Collins długo rozmawiała ze swoim trenerem podczas tego, co okazało się ostatnią zmianą w meczu przy stanie 4-1, a Amerykanka miała łzy w oczach, gdy wstała, aby kontynuować grę.
Para miała ze sobą chłodną wymianę zdań, zanim się rozstali, aby uścisnąć dłoń sędziego, a Świątek wydawała się szczególnie zaskoczona tym, co powiedziała jej Collins, stojąc z niedowierzaniem, gdy Amerykanka odchodziła.
Świątek została zapytana o incydent po meczu i powiedziała Eurosportowi: “Lepiej ją zapytać, bo szczerze mówiąc, nie wiem, co się tam wydarzyło.
– Bo to było dość dziwne. Dość niecodzienna dla mnie sytuacja na boisku.
“Nie chcę wchodzić w szczegóły, ponieważ to jej ostatni rok w trasie i chcę jej życzyć wszystkiego najlepszego.